logo-top-1

27Одељења
66Награђени ученици

О школи

Основна школа Милош Црњански се налази у Српском Итебеју у пограничном делу општине Житиште према државној граници са Румунијом, у средњобанатском округу. Историја организованог образовања и школства у Српском Итебеју траје од 1770. године. Данас Српски и Нови Итебеј, Међа и Хетин, имају заједничку школу названу по највећем писцу из познате фамилије Црњански, по генијалном српском и европском писцу, Милошу.

Настава се у Основној школи Милош Црњански реализује на два наставна језика, српском и мађарском.

У протеклом периоду знатно су унапређени услови за обављање образовно-васпитног рада у школи: саниран је под у фискултурној сали, поправљен кров и побољшано грејање средствима покрајинског Секретаријата за спорт и омладину и локалне самоуправе; уведено је централно грејање на биомасу у одељењу у Хетину, такође средствима локалне самоуправе и Секретаријата за енергетику. Реализовани су и бројни пројекти у сарадњи са надлежним министарством и покрајинским Секретаријатом.

Средствима која су обезбеђена продајом рециклажног материјала направљена је летња учионица у дворишту школе.

Школа остварује изузетно добру сарадњу са општином Житиште, месним заједницама у Српском и Новом Итебеју, Међи и Хетину и разним друштвеним организацијама. Мора се истаћи разумевање за школске потребе земљорадничких задруга „Мркшићеви салаши“ и „Братство“.

Са своја два издвојена одељења у Међи и Хетину, школа ове школске године има 330 ученика који су распоређени у 27 одељења. Школа окупља ученике из четири насељена места: Српски и Нови Итебеј, Хетин и Међа.

Од понуђених културних активност, деца се најчешће опредељују за гостујуће позоришне представе, гостовања фолклорних друштава и одлазак у дискотеке. Спортски живот младих огранизован је у оквиру два фудбалска клуба: “:1.октобар” и “Бега”. Ученици су организовани и у оквиру карате клуба “Јуко Банат”.

Родитељи ученика из Српског и Новог Итебеја претежно су запослени у земљорадничким задругама “Братство” и “Мркшићеви салаши”. Село је окружено плодним земљиштем, налази се између Бегејског канала и реке Бегеј.

Најновије вести

јун 27‚ 2022

Решења тестова завршног испита

јун 27‚ 2022

Опростили су се и ученици IV разреда у Хетину

11. ликовна колонија у Српском Итебеју

Опроштајна приредба ученика IV-2

Опроштајна приредба ученика IV-1

јун 11‚ 2022

Опростили су се ученици 8-2

јун 11‚ 2022

Јун, месец менталног здравља

Почетак пролећног распуста

Ускоро

Одговарамо на сва ваша питања.

ЗАПОСЛЕНИ

НАШЕ ШКОЛЕ